Nezobrazuje se Vám e-mail v pořádku? Zobrazte si jej ve webovém prohlížeči.
| FENG SHUI MAGAZÍN
duben 2017
třetí měsíc roku Ohnivého Kohouta
| Kontakt
| Facebook

| Snídaně u Mondriana

"Veronika a Roman jsou oba velmi aktivní (cestují, lezou po skalách i ledovcích), mají rádi umění a design a zajímají se o situaci nejen ve světě, ale i ve své "ulici". Cítila jsem, že to vše by se mělo v budoucím interiéru zrcadlit. Vznikla tak koláž, kdy jsme se při návrhu inspirovali jak ve světě umění (Mondrianova barevnost a čistota linií, zároveň pojato lehce s nadsázkou), tak zálibou v cestování. S Verčou i Romanem se spolupracovalo velmi dobře, takže brzy jsem mohla sledovat, jak se návrhy mění ve skutečný interiér, což je pro návrháře vždy ten nejlepší okamžik." Monika Jelen Sýkorová, autorka návrhu
Vizualizace interiéru si můžete prohlédnout ZDE.
A je tu další skvělý obrázek od Moniky Jelen Sýkorové! Motivy jangové energie Dřeva umocníte nejlépe všemi odstíny zelené barvy, pro podporující Vodu můžete použít také modré odstíny. Vybarvováním v sobě podpoříte kreativitu a v interiéru hojnost v jihovýchodním sektoru nebo oblast předků ve východním sektoru.
Vybarvené obrázky opět můžete zaslat na email: info@vitr-voda.cz. Budeme se těšit!
Tým Vítr-Voda nemohl chybět na kongresu o bydlení, architektuře a designu LIVING FORUM, který se konal 28/3 v Centru současného umění DOX. Tématem letošního ročníku byl "interiér pro zdravý život" a velice nás potěšila přednáška na téma FENG SHUI. Součástí akce bylo vyhlášení soutěže Interiér roku, které jsme se účastnili s autorskou realizací interiéru bytu v Hostivaři.
Dotaz: Dobrý den, zjistila jsem, že máme přesně uprostřed bytu komín. Je to špatné ? Pokud ano, jaké jsou nápravné prostředky? Děkuji za odpověď.
Odpoveď: Dobrý den Michaelo, střed prostoru se nazývá tai chi [tajči] a je považováno za jakési energetické srdce domova. Silně ovlivňuje celý prostor a je spojováno se zdravím. Tai chi by mělo být volné, aby zde energie mohla volně cirkulovat a nebyla bržděna ani rušena. Komín v tomto místě opravdu není žádoucí, protože energie obrazně "vyletí komnínem" ven. Bylo by vhodné najít v prostoru "náhradní" tai chi - tedy místo, kde cítíte, že by mohlo být srdce domova - toto místo něčím zdůrazněte. Může to být hezký kulatý koberec, svítidlo nebo obraz, například s mandalou.
Další dotazy a odpovědi najdete v naší Feng Shui poradně.
Jsme potěšeni, že téma Feng Shui dostalo prostor v magazínu Interiéry – časopisu pro designéry, architekty a profesionály z oboru interiérů. Článek Markéty Petříkové se věnuje osmi hlavním zásadám při řešení harmonického bydlení, které ač vycházejí z filozofie Feng Shui, měly by se promítnout do jakéhokoliv návrhu či stavby.

Posuďte sami.

Všechna práva vyhrazena © 2017 VÍTR VODA | V případě, že si nepřejete dále dostávat e-magazín, klikněte zde: 'Neposílat'.
www.vitr-voda.cz