Články

ŽIVLY V PROSTORU KOLEM NÁS

Feng Shui využívá živly pro vyváženost a harmonizaci prostoru. Jedná se o Pět prvků: Voda – Dřevo – Oheň – Země  - Kov, které se znázorňují v pentagramu a využívá se jak jejich energie, tak vzájemné vztahy, které vytvářejí.

 

 
8 hlavních zásad feng shui

Potřebu harmonického bydlení si uvědomuje stále více lidí. Jak ale tuto harmonii definovat a co jí vytváří? Neexistuje samozřejmě univerzální návod, je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů a hlavně požadavky a finanční možnosti klienta. Následujících 8 zásad, které vycházejí z filozofie Feng Shui, by se podle mého názoru mělo promítnout do jakéhokoliv návrhu či stavby bez ohledu na to, zda je řešena podle Feng Shui či nikoliv.

 
Představujeme Svíčky z hor

Tvorba manželů Žílových, majitelů značky FREUD&THAL usiluje o obohacení  lidských smyslů prostřednictvím krásných předmětů i povznášejících vůní, které dokážou vytvořit prostředí plné smyslných vjemů a zážitků. Podstata znaky Freud & Thal Design spočívá v přesvědčení, že každý prvek má mít svůj smysl a dohromady utvářet dokonalý celek. Tedy barva, ornament, vůně i obal, to vše má svůj důvod, myšlenku a místo.

 

 
Rozhovor na téma Feng Shui

Máte problémy s partnerem? Těžko si hledáte práci nebo vás trápí zdraví? Možná vás nenapadlo, že za tím vším může být špatně uspořádaný byt či dům. Pracujte s prostorem, kde žijete, ve svůj prospěch. Můžete tak nastartovat možná nečekané změny.

 

 
Koupelna a toaleta podle zásad Feng Shui

Ve smyslu tradičního feng shui jsou koupelna a toaleta považovány za negativní prostor v obydlí, protože odtud uniká největší množství energie. Jelikož se jedná o jinové místnosti spojené s očistou těla, měly by být vždy umístěny v užitkové části domu, nejlépe v severním sektoru, kde je v souladu s jeho energií vody.

 

 
Dětský pokoj podle pravidel Feng Shui

Dětský pokoj patří mezi místnosti, kde probíhá více činností s rozdílnou energií. Dítě si zde hraje, spí, studuje, vodí si kamarády a provozuje své koníčky. Jeho pokoj odráží celý jeho svět. Na to bychom měli při zařizování této místnosti pamatovat.

 

 
Domácí pracovna a pokoj pro hosty z pohledu Feng Shui

Domácí pracovna by neměla být příliš jin ani příliš jang. Svojí energií by měla být v souladu s náplní naší práce. Umístění ve východním sektoru napomáhá praktické realizaci myšlenek, zároveň je vhodné pro rodinné firmy, které vycházejí z určitých tradic.

 

 
Obývací pokoj podle zásad Feng Shui

Obývací pokoj je ústřední a největší místností každé domácnosti, kde probíhá mnoho rozdílných činností. Kromě toho, že se jedná o místo pro rodinná setkání, vítání a hoštění návštěv, pořádání oslav, je také obývací pokoj zároveň prostorem, kde se zbavujeme stresu a napětí – komunikací mezi členy domácnosti, sledováním televize, poslechem hudby, nebo formou relaxace u svíčky a sklenky vína. Je to tedy prostor přístupný všem, a zároveň náš soukromý osobní prostor. Jak docílit toho, aby vyhovoval všem výše uvedeným účelům?

 

 
Vstupní prostor podle Feng Shui

V našem seriálu článků o bydlení podle zásad feng shui postupně projdeme jednotlivé místnosti, které jsou obvyklou součástí obydlí. Než však vstoupíme do domu, je třeba věnovat náležitou pozornost prostoru těsně před domem a oblasti hlavního vchodu, který se ve feng shui nazývá ming tang.

 

 
Venkovní prostor a dispozice podle Feng Shui

Základem bydlení podle feng shui je volba ideálního pozemku, na kterém postavíme ideální dům. A jak toho docílit? Je důležité dodržet školu formy a nepodcenit žádný z jejích prvků. Čím pravidelnější půdorys, tím lepší dispozice pro vytvoření harmonického prostředí.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt